Marina Solna Kołobrzeg / NewsDofinansowanie dla Kołobrzeskiej Grupy Regatowej

26-06-2020

Dzisiaj w Porcie Jachtowym Anna Bańkowska - Członek Zarządu Woj. Zachodniopomorskiego w imieniu Urzędu Marszałkowskiego podpisała umowę z Kołobrzeska Grupa Regatowa na zadanie pn. "CENTRUM EDUKACJI MORSKIEJ".

W ramach operacji zostaną zrealizowane następujące działania: zakup pontonu asekuracyjnego wraz z przyczepą , zakup łódek szkoleniowych Optimist, organizacja szkoleń żeglarskich młodzieży za kwotę, pomoce dydaktyczne za kwotę oraz zorganizowane zostaną regaty o puchar "Złotej Ryby".

Wysokość dofinansowania to 191 101,00 zł, a całkowity koszt zadania 224 825,00 zł.

Portowy Dzień Flagi

23-06-2020

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w Portowym Dniu Flagi, który odbędzie się w najbliższy piątek 26 czerwca 2020 r. w Porcie Jachtowym.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17:00 uroczystym podniesieniem Błękitnej Flagi, która po raz kolejny została przyznana Marinie Solnej, a także podniesieniem Flagi Twierdzowej.

W programie zaplanowano również salut bracki w wykonaniu kołobrzeskiego Bractwa Kurkowego, a także letnie słuchanie muzyki na żywo z DJ w Reducie Morast.

Do zobaczenia!

Dzień Dobry TVN w Porcie Jachtowym

22-06-2020

W sobotę odwiedziła nas w Porcie Jachtowym ekipa Dzień Dobry TVN 👌👌

W programie miała okazję zaprezentować się m.in. Kołobrzeska Grupa Regatowa⛵⚓

Zmarł Antoni Szarmach

19-06-2020

Wczoraj odszedł od nas Prezes Ligi Morskiej i Rzecznej, człowiek morza, społecznik, Zasłużony Obywatel Kołobrzegu - Antoni Szarmach.

Dzisiaj na Wyspie Solnej ku czci śp. Antoniego Szarmacha do połowy została opuszczona bandera znajdująca się na pomniku im. 100-lecia Ligi Morskiej i Rzecznej.

Błękitna Flaga dla Mariny Solnej

10-06-2020

Podczas tegorocznych obrad Międzynarodowego Jury w Kopenhadze Błękitne Flagi rozpatrywano aplikacje 4500 plaż, przystani i łodzi turystycznych ubiegających się o Błękitną Flagę na sezon 2020. W Polsce Błękitna Flaga została przyznana dla 32 obiektów, w tym dla 25 kąpielisk oraz 7 marin.

To prestiżowe wyróżnienie po raz kolejny otrzymała Marina Solna w Kołobrzegu. Obiekt spełnił rygorystyczne normy czystości wody i bezpieczeństwa na bieżący rok.

Błękitna Flaga jest programem realizowanym w celu promowania ekologii, ochrony środowiska oraz zrównoważonego rozwoju w miejscowościach nadmorskich. Program ten spełnia także ważną rolę zwiększania świadomości ekologicznej turystów oraz społeczności lokalnych.

Uroczyste zawieszenie Błękitnej Flagi planowane jest na koniec czerwca, wówczas odbędzie się również oficjalne rozpoczęcie sezonu letniego w Porcie Jachtowym.